Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_rmjuo0efmdkhsjjrbckfps7gm3, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/asrblogi/domains/asrblog.ir/public_html/user.php on line 2 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/asrblogi/domains/asrblog.ir/public_html/user.php:2) in /home/asrblogi/domains/asrblog.ir/public_html/user.php on line 2 
x تبلیغات
خبر

برخی از مزایای انواع مختلف اضطراب اجتماعی

افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی فراگیر نه تنها از موقعیت هایی که باید کاری انجام دهند یا مورد مشاهده قرار بگیرند، بلکه از کلیه تعامل ها با دیگران می ترسند. از آنجایی که موز کال یا موزی که هنوز کاملا نرسیده است کمی تلخ است، برای بهره بردن از مزیت آن می توانید آن را با دیگر میوه ها مخلوط کرده و به یک اسموتی خوشمزه تبدیلش کنید تا متوجه طعم تلخ آن نشوید. نوع دیگری از اضطراب اجتماعی شناخته شده است که به موجب آن، افراد نگران رنجاندن دیگران از طریق ظاهر یا رفتارشان هستند. پس از کسب مهارت در این نوع فنون به بیمار یاد داده میشود که از آنها برای القای آرام سازی در هنگام مواجهه با هریک از محرکهای برانگیزاننده اضطراب استفاده کند. همراه کردن فنونی چون بازسازی شناختی با مواجهه واقعی میتواند نتایج عالی به بار آورد. وقتی افراد بالغ میشوند به دلیل اینکه مهارتهای زیادی برای حل مشکلات یاد میگیرند، بیشتر میتوانند اطراف خودشان را کنترل کنند و عکس العملهای بهتری انجام خواهند داد. این افکار میتوانند باعث شوند آنها از تکالیف در دست انجام، منحرف شوند. محروم کردن بدن از این چربیهای سالم به تمرکز و خلق و خو آسیب میزند، چربیهای سالم بهویژه برای مغز مفید هستند و میتوان دوز روزانه خود را از سه روغن متفاوت روغنزیتون، روغن نارگیل و روغنهای غنی از امگا ۳ مانند ماهی چرب بهدست آورد، روغن زیتون فوق بکر منبع خوبی از پلی فنلها و چربیهای غیراشباع است که به محافظت از سلولهای مغزی و کاهش التهاب کمک میکند، روغن نارگیل نیز مملو از چربیهای خاصی است که میتوانند عملکرد مغز را تقویت کنند.

احتمال ابتلا به این اختلال در بستگان درجه اول مبتلا به اضطراب اجتماعی حدوداً سه برابر منسوبان درجه اول افرادی است که هیچ اختلال روانی ندارند. افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی، علاوه بر این که میترسند احمق یا دست و پا چلفتی به نظر برسند، عزت نفس پایینی دارند و استعدادهای واقعی خود را دست کم می گیرند. گاهی اوقات نوجوان علی رغم بهره مندی از توانایی ­ها و ویژگی­ های مثبت از حضور در اجتماع و نمایش این مهارت­ ها در برابر معلمان، همکلاسی­ ها و حتی اقوام دور و نزدیک امتناع می­کند و از هر ابزاری برای اجتناب از این دست چالش ­ها بهره می ­گیرد. همچنین، درمان به صورت گروه های کوچک نیز از انواع دیگر این درمان ها محسوب می شود. ویروس تبخال مسری و واگیردار می باشد که از راه بوسیده شدن و یا استفاده از وسایل شخصی افراد مبتلا، به دیگران انتقال می یابد. بنابراین، تحقیق در مورد درمان های موجود و انتخاب بهترین گزینه، بهترین راه حل است.

با فکر کردن یا نوشتن آنچه در ذهن شما می گذرد و نحوه رفتار شما در موقعیت های خاص اجتماعی، شما می توانید بیشتر به خود کمک کنید. گزارش های چندین مطالعه حاکی از آن است که برخی از بچه ها ممکن است حتی صفتی داشته باشند که مشخصه اش الگوی رفتاری ثابت و یکنواخت به صورت اجتناب است. بررسی های شناختی صورت گرفته حاکی از آن است که این نوع اضطراب اجتماعی الگوی شایع در سایر فرهنگ ها نیز می باشد. افراد مبتلا به نوع خاصی از اضطراب اجتماعی فقط در موقعیت های به خصوصی، مانند سخنرانی دچار ترس می شوند. و نتیجه غیر منتظره این بود که هماهنگ سازی اندروید با پزشک، اثر بدتری نسبت به دو موقعیت دیگر ایجاد کرد، با وجود اینکه تعداد حرکت سر و لبخند زدن ها یکی بوده است. امکان دارد تجسم کنید که صدای خنده و انتقاد حضار را در صورت اشتباه کردن می شنوید، با این حال وقتی عمل خود را آغاز می کنید احتمال دارد این حواس پرتی ها را فراموش کنید و روی انجام دادن بهترین کاری که از پس آن برمیآید تمرکز نمایید. طبق توجیهات شناختی، افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی قادر نیستند توجه خود را از انتقاد مورد انتظار دور کنند و آن را بر عملکردشان متمرکز نمایند.

آشپزی کردن، مطالعه، گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم و یا مسافرت از جمله تفریحات مناسب برای کنترل و درمان این بیماری بشمار می آیند. کارشناس بین المللی پالیسی و خدمات صحت روانی، در مصاحبه با آوا، از بدتر شدن وضعیت صحت روانی مردم افغانستان در جریان بیماری کرونا ابراز نگرانی می کند. به زمانی فکر کنید که از شما خواسته شود در یک فعالیت در حضور مردم نظیر ایراد سخنرانی یا اجرای تکنوازی موسیقی شرکت کنید. این صفت ممکن است به ویژه در بچه های والدین مبتلا به اختلال پانیک شایع باشد و با رشد بچه، به صورت خجالتی بودن شدید درآید. دیدگاه های روانشناختی مربوط به اضطراب اجتماعی، بر آگاهی از فرآیند های فکر افراد مبتلا به این اختلال استوار هستند. با این حال، نوع فراگیر اضطراب اجتماعی محدودیت های زیادی ایجاد می کند، به طوری که افراد مبتلا به آن، از مشاغلی که به تعامل اجتماعی نیاز دارند، دوری می جویند. این نوع اضطراب در محدوده بین اضطراب ذاتی و وضعیتی میباشد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد بهترین روانشناس لطفا از صفحه ما بخواهید.

آهنگ جدید سیروان خسروی به نام بیقرار توام چشم انتظار توام گفتی مال منی

 متن آهنگ بیقرار توام چشم انتظار توام گفتی مال منی سیروان خسروی

بی قرار توام!♫!

چشم انتظار توام!♫!

گفتی مال منی؛ من تکیه گاهِ توام !♫!

اما احساس تو به دلِ عاشقم دل نبست!♫!

قلب سنگی تو؛ شیشه ی عشقمونو شکست!♫!

https://musicdel.ir/single-tracks/63189/

 
صفحه قبل 1 صفحه بعد